تبلیغات
ملایر پاتوق

ملایر پاتوق
ملایر ، دیار وکیل الرعایا کریم خان زند و سرزمین تاکستانهای زر خیز 
قالب وبلاگ

http://www.malayeronline.com/images/stories/news_picture/koshti.jpg.jpg

 

 

 

هفتمین کشتی تیم شهرداری ملایر در مقابل تیم خونه به خونه بابل از سری مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد کشور (جام ولایت) با میزبانی بروجرد برگزار شد.

اختصاصی ملایرآنلاین: بی‌شک تماشاچیان ملایری یکی از عوامل پیروزی تیم بودند و زمانی که درب‌های ورزشگاه به روی تماشاچیان باز شد کسی فکر نمی‌کرد که تمامی آنان طرفداران با تعصب ملایری باشند که برای تشویق تیمشان تا بروجرد آمده‌اند و به محض ورود به سالن در جایگاه مستقر شدند و تشویق تیم ملایر را آغاز کردند. شور و گرمی ملایری‌ها به حدی بود که اندک تماشاچیان تیم مقابل سکوت را در دستور کارخود قرار دادند، تماشاچیان به گونه‌ای تیم ملایر را تشویق می‌کردند که گویی مسابقه در شهر ملایر است و میزبانی را از ملایر نگرفته‌اند .


پیش از آغاز مسابقه از تعدادی کشتی‌گیران، مربیان و پیشکسوتان استان لرستان تقدیر به‌عمل آمد و پس از تشریفات اولیه مسابقه، دو تیم در مقابل هم صف آرایی کردند و پس از معرفی اعضای دو تیم تشک زرد رنگ کشتی را ترک کردند تا مسابقه آغاز گردد.

محمد اصلانی سرمربی تیم شهرداری در کنار تشک آخرین حرف‌ها را به کشتی‌گیران زد و به گونه‌ای اتمام حجت کرد. با ورود اولین کشتی‌گیر تیم شهرداری ملایر، "امیدجلالی بهار" که همه او را می‌شناختند، کشتی در وزن 55 کیلوگرم آغاز شد، در وقت اول کشتی ساده‌ای را شاهد بودیم و امید در یک اشتباه فردی وقت اول را بازنده شد و بازی به وقت دوم رسید، در این وقت امید تلاشش را بیشتر کرد و توانست امتیاز را از حریف بگیرد؛ اما نتوانست تا پایان بازی امتیاز را نگه دارد و در پایان بازی نتیجه را دو بر یک واگذار کرد و از تشک خارج شد؛ اما نسبت به داوری اعتراض داشت .

وزن 60 کیلوگرم "ولادمیر خنچیگا شویلی" روی تشک رفت  و در مقابل حریفش که از نظر فیزیکی از او بزرگ‌تر بود قرار گرفت و با گرفتن یک کشتی منطقی توانست وقت اول را دو بر صفر برنده شود و در وقت دوم هم همین کشتی منطقی را ادامه داد و بازی به تست کشیده شد که قرعه به‌نام ملایر درآمد و همین امر موجب پیروزی شویلی شد و نتیجه تیمی را به مساوی در عدد یک تبدیل کرد.

سالن غرق در تشویق تیم ملایر بود به‌طوری‌که مجری مسابقه از پشت میکروفون دائماً درخواست داشت که سکوت رعایت شود تا صدا به صدا برسد، نوبت به وزن 66 کیلوگرم مسعود کمروند رسید تا به روی تشک کشتی حاضر شود و با حریف دست و پنجه نرم کند، در وقت اول کشتی علی‌رغم کشتی زیبای کمروند وگرفتن            زیرهای متعدد دو بر یک کشتی را واگذار کرد؛ اما در وقت دوم تلاشش را بیشتر کرد و توانست با گرفتن             زیرهای مختلف سه بار حریفش را خاک کند و نتیجه را سه بر صفر به سود خود به پایان رساند.

حالا کشتی به وقت سوم و تعیین کننده رسیده است و هر کسی که برنده این وقت باشد برنده کشتی است، در وقت سوم کمروند کاملاً تهاجمی بود؛ اما حریفش که ابتدای کشتی هم دفاعی کار می‌کرد به کار خود ادامه داد نتیجه یک بر یک بود که کمروند توانست در اواخر کشتی ورق را به سمت خودش و تیم ملایر برگرداند و پیروز میدان گردد .

اکنون ملایر از خونه به خونه پیشی گرفته است و صدای تشویق‌ها سالن را در برگرفته است، اندک تماشاچیان و هواداران تیم خونه به خونه بابل در جای خود ایستاده و با سکوت وگاهی اعتراض به تماشای کشتی می‌پردازند، وزن‌های 74 کیلوگرم از بلندگو برای گرفتن کشتی به روی تشک احضار شدند، نماینده شهرداری ملایر در این وزن "سعید داداش‌پور" بود که نسبت به حریفش یک سر وگردن بهتر بود و این در کشتی گرفتنشان به چشم می‌آمد، در وقت اول داداش‌پور یک بر صفر عقب بود که توانست یک امتیاز بگیرد و برنده میدان باشد؛ اما در وقت دوم، دو بر صفر باخت  و کشتی به وقت سوم کشیده شد در این وقت کشتی به تست کشیده شد و شانس در این کشتی هم با تیم ملایر بود و قرعه به‌نام داداش‌پور درآمد، در گرفتن پا کشتی‌گیر خونه به خونه بابل چند بار مرتکب خطا شد و این موجب شد که چند بار داور به او تذکر دهد؛ اما او باز هم به کار خود ادامه داد و تکرار این خط موجب شد که داور امتیاز فنی را به کشتی‌گیر ملایری بدهد که کاملاً قانونی و طبق آیین‌نامه کشتی بود و بدین ترتیب داداش‌پور برنده مسابقات شد و باز هم ملایر پیشی گرفت.

اما این اتفاق به مزاج تیم خونه به خونه خوش نیامد و غلامرضا محمدی که باخت تیم میلیاردیش را در مقابل تیم میلیونی و شهرستانی ملایر دید از تجربه کشتی خود استفاده کرد و به نشانه اعتراض نگذاشت سه              کشتی‌گیر وزن 84، 96 و120 کیلوگرم تیمش کشتی بگیرند که برنده شدن کشتی‌گیران ملایر در این وزن           علی‌الخصوص 96 کیلوگرم که نماینده این وزن "گوگشیلیدزه" است حتمی بود.

اینجا بود که تیم خونه به خونه بابل با تمام خدم و حشم و کمک‌های بیرون از گود هم نتوانست بر ملایر غلبه کند و ملایر نیز توانست انتقام کشتی رفت را بگیرد و با نتیجه شش بر یک قاطعانه تیم خونه به خونه بابل را شکست دهد و برای خود در لیگ برتر پدیده‌ای شود و نمایندگی کشتی را از مازندزانی‌ها بستاند و دیگر مازندرانی‌ها نماینده انحصاری کشتی در کشور نباشند و از نفوذشان در همه جا استفاده کنند.


[ شنبه 17 دی 1390 ] [ 02:58 ب.ظ ] [ شورای نویسندگان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مَلایـِر شهری بزرگ و تاریخی در بخش مرکزی شهرستان ویژه ملایر در غرب ایران است. این شهر سی و پنجمین شهر بزرگ ایران از نظر جمعیت به‌شمار می‌آید. ملایر از ۶ مرکز استان با نام های : ایلام، شهرکرد، یاسوج، سمنان، بوشهر و بیرجند بزرگتر است.
ملایر یکی از بزرگترین شهرستانهای ایران و سی و پنجمین شهرستان پرجمعیت ایران است. این شهرستان بادارا بودن 8 شهر( ملایر ، سامن ، ازندریان ، جوکار ، زنگته ، حسین آباد ناظم ، اسلام آباد و علی آباد دمق)،۴ بخش ( مرکزی ، سامن ، جوکار ، زند ) و ۱۵ دهستان و۲۲۰ روستای دارای سکنه حدود۳۵۰،۰۰۰ نفر رادرخودجای داده است که بیش از ۱۸۵۰۰۰ هزار نفر آن در شهر ملایر سکونت دارند. تراکم نسبی جمعیت دراین شهرستان ۵/۹۲ نفردرکیلومترمربع است .
وسعت شهرستان ملایر ۳۲۱۰ کیلومتر مربع است که نسبت به شهرستانهای مجاور خود بسیار بیشتر است و از لحاظ وسعت وسیعترین شهرستان در غرب کشور است.

فرمانداری ملایر در سال ۱۳۸۷ و با تصویب هئیت وزیران به معاونت استانداری همدان و فرمانداری ویژه ارتقا یافت و اولین شهرستان در ایران بود که فرمانداری آن به معاونت استانداری ارتقا پیدا نمود.در همین سال ۷ اداره از ادارات ملایر به اداره کل و معاونت سازمان ارتقا پیدا کردند.
از لحاظ آثار باستانی، ملایر در غرب کشور بیشترین آثار باستانی را در خود جای داده است ولی متاسفانه همواره مورد کم لطفی قرار گرفته است.در مجموع ملایر ۳۲۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و ده ها اثر تاریخی با ثبت جهانی دارد. به عنوان مثال : ارگ نوشیجان قدیمی ترین نیایشگاه خشتی دنیا ، قلعه انوج (با قدمت ۸۰۰۰ سال) قدیمی ترین اثر تاریخی ایران، قلعه بهرام چوبین (با قدمت ۶۰۰۰ سال) ،شهر زیر زمینی سامن (با ثبت جهانی) ، و همچنین قلعه یزدگرد سوم در ملایر قرار دارند.

نشانه های تاریخی به دست آمده از برخی آثار و تپه های باستانی اطراف ملایر قدمت سکونت بشر در این منطقه را دست کم بیش از ۸۰۰۰ سال پیش نشان می دهد .

ملایر زادگاه بزرگانی چون کریم خان زند، لطفعلی خان زند ،پرقسور شاملو، آیت الله محسنی ملایری ، فخرالدین اسعد گرگانی(شاعر نامی)و……است.

ملایر به سزمین زند، شهر کریمخان زند،شهر تاکستانهای زرخیز ، نگین انگشتری غرب کشور ، شهر واقفین خیر اندیش ، شهر مردمان با فرهنگ نیز معروف است.

ملایر در جنگ تحمیلی بالغ به ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن به انقلاب و جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
ملایر زادگاه اولین شهید انقلاب در بوسنی و هرزگویین(حاج رسول) است.

ملایر دارای بیش از ۵۰ درصد ذخائر معدنی اثبات شده استان از جمله معادن غنی سیلیس با خلوص ۹۸ درصد است.

از حیث دانشگاهها و مراکز آموزشی ملایر دارای ۱۳ دانشگاه مستقل می باشد و بالغ بر ۱۹،۰۰۰دانشجو و ۶۰۰ نفر عضو هیئت علمی در آن به تحصیل،آموزش و پژوهش مشغولند. ملایر تنها شهرستان در غرب کشور است که دانشگاه ملی مستقل از مرکز استان دارد. دانشگاه ملی ملایر یکی از مجهزترین دانشگاههای ایران است که در حال حاظر پذیرای بالغ بر ۴،۲۰۰دانشجو در مقاطع مختلف است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فروش بک لینک طراحی سایت