تبلیغات
ملایر پاتوق

ملایر پاتوق
ملایر ، دیار وکیل الرعایا کریم خان زند و سرزمین تاکستانهای زر خیز 
قالب وبلاگ

پیام تبریک حسن ونایی به مردم شهرستان ملایر.

با سلام و عرض ادب به محضر مبارك امام عصر حضرت مهدى (ع)، و با نثار درود فراوان به روح مطهر بنیان گذار كبیر انقلاب اسلامى حضرت امام خمینى (ره) و ضمن آرزوى سلامتى و طول عمر براى رهبر آزاده مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمى خامنه اى، خالصانه ترین درودها را به محضر مردم محترم شهرستان ملایر تقدیم  مى كنم.

به عنوان یك خدمتگذار كه همواره تلاش كرده است تمام وظایف خود را در راه رضایت خداوند و رضایت مندى مردم به جاى آورد، انتخاب آقایان على نعمت چهاردولى و احمدآریایى نژاد بعنوان نمایندگان دوره نهم مجلس را به مردم عزیز و شریف ملایر تبریك عرض مى كنم و امیدوارم كه این انتخاب در درجه نخست منشأ خیر و بركت براى نظام مقدس جمهورى اسلامى و در ادامه، زمینه اى براى رشد وترقى شهرستان ملایر على الخصوص در زمینه ارتقاى سیاسى شهرستان باشد. براى منتخبین مردم در مجلس شوراى اسلامى توفیق خدمت گذارى و براى مردم عزیز روزگارى توأم با سربلندى را آرزو مى كنم.

به عنوان نماینده مردم ملایر در مجلس شوراى اسلامى عرض مى كنم هیچ یك از اهداف و برنامه ها یى كه طى دوره انتخابات به آن پرداخته شد شعار تبلیغاتى صرف نبوده است. به همین دلیل تا آخرین روز مسئولیت تلاش مى كنم در راستاى دفاع ازحقوق مردم قدم بردارم و همزمان با آغاز دوره نهم مجلس شوراى اسلامى با احترام به رأى مردم و در راستاى تكریم از حضور پرشور ایشان در انتخابات، كرسى نمایندگى را با رضایت خاطر از اقدامات انجام شده به منتخبین جدید واگذار مى کنم.بار دیگر اعلام مى كنم اقدامات دوره هشتم مجلس شوراى اسلامى بدون تردید از درخشا ن ترین و ماندگارترین پیشر فت ها  در ادوار تاریخى شهرستان ملایر است كه اثرات و ثمرات بلند مدت

آن طى سا لهاى آینده براى مردم عزیز شهرستان به بار خواهدنشست و آثار ارزشمند خود را نشان خواهد داد

امروز شهرستان ملایر در زمینه هاى مختلف آماده پیشرفت و یك جهش چشمگیر است. ورود راه آهن و چهاربانده شدن راه هاى اصلى مهمترین مقدمه براى پیشرفت هاى چشمگیر صنعتى و آغاز یك راه جدید براى احداث فرودگاه ولیعصر)ع) در منطقه مشترك ملایر و بروجرد، احداث یك واحد پتروشیمى پلى پروپیلن، احداث منطقه ویژه اقتصادى، احداث ورزشگاه 5 هزار نفرى، احداث تصفیه خانه سد كلان، احداث خانه فرهنگیان و سایر پروژه هاى بزرگ در شهرستان ملایر است كه كلیه مجوزهاى وقت گیر وزمانبر آن طى چهار سال گذشته دریافت شده و انتظار مى رود با اجرایى شدن آنها طى چهار سال آینده شاهد یك جهش عظیم در زمینه رشد و توسعه شهرستان ملایر باشیم مضاف بر اینكه رونق شهرك شیشه ازندریان ضمن جلوگیرى از غارت منابع داخلى منشأ ایجاد 10 هزار اشتغال پایدار براى جوانان جویاى كار همشهریم خواهد بود

در پایان از همه مسئولین محترم دستگاه هاى اجرایى و نظارتى كه وظایف خود را در زمینه اجراى انتخابات به خوبى انجام دادند، نهایت تشكر و قدردانى را به عمل مى آورم. انتظار مى رود مردم محترم ملایر طى چهار سال آینده دوشادوش همه مسئولین ازجمله نمایندگان منتخب حركت كرده و بازوى تواناى ایشان درپیشرفت و توسعه شهرستان باشند.

توصیه اكید من به همه مردم ملایر على الخصوص طرفداران این حقیر این است كه دوره رقابت تمام شد و در شرایط فعلى همه باید دست در دست هم به فكر آینده شهرستان باشیم. اینجانب نیز در هر سنگرى كه وظیفه خدمتگذارى را بر عهده داشته باشم خود را پیرو ولایت و خادم ملت مى دانم و پیام همیشگى من به مردم عزیز شهرم یكى است:

بوسه بر خاكت ملایر.

خاك پاى مردم شریف شهرستان ملایر

حسن ونایى


[ پنجشنبه 21 اردیبهشت 1391 ] [ 03:49 ب.ظ ] [ شورای نویسندگان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مَلایـِر شهری بزرگ و تاریخی در بخش مرکزی شهرستان ویژه ملایر در غرب ایران است. این شهر سی و پنجمین شهر بزرگ ایران از نظر جمعیت به‌شمار می‌آید. ملایر از ۶ مرکز استان با نام های : ایلام، شهرکرد، یاسوج، سمنان، بوشهر و بیرجند بزرگتر است.
ملایر یکی از بزرگترین شهرستانهای ایران و سی و پنجمین شهرستان پرجمعیت ایران است. این شهرستان بادارا بودن 8 شهر( ملایر ، سامن ، ازندریان ، جوکار ، زنگته ، حسین آباد ناظم ، اسلام آباد و علی آباد دمق)،۴ بخش ( مرکزی ، سامن ، جوکار ، زند ) و ۱۵ دهستان و۲۲۰ روستای دارای سکنه حدود۳۵۰،۰۰۰ نفر رادرخودجای داده است که بیش از ۱۸۵۰۰۰ هزار نفر آن در شهر ملایر سکونت دارند. تراکم نسبی جمعیت دراین شهرستان ۵/۹۲ نفردرکیلومترمربع است .
وسعت شهرستان ملایر ۳۲۱۰ کیلومتر مربع است که نسبت به شهرستانهای مجاور خود بسیار بیشتر است و از لحاظ وسعت وسیعترین شهرستان در غرب کشور است.

فرمانداری ملایر در سال ۱۳۸۷ و با تصویب هئیت وزیران به معاونت استانداری همدان و فرمانداری ویژه ارتقا یافت و اولین شهرستان در ایران بود که فرمانداری آن به معاونت استانداری ارتقا پیدا نمود.در همین سال ۷ اداره از ادارات ملایر به اداره کل و معاونت سازمان ارتقا پیدا کردند.
از لحاظ آثار باستانی، ملایر در غرب کشور بیشترین آثار باستانی را در خود جای داده است ولی متاسفانه همواره مورد کم لطفی قرار گرفته است.در مجموع ملایر ۳۲۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و ده ها اثر تاریخی با ثبت جهانی دارد. به عنوان مثال : ارگ نوشیجان قدیمی ترین نیایشگاه خشتی دنیا ، قلعه انوج (با قدمت ۸۰۰۰ سال) قدیمی ترین اثر تاریخی ایران، قلعه بهرام چوبین (با قدمت ۶۰۰۰ سال) ،شهر زیر زمینی سامن (با ثبت جهانی) ، و همچنین قلعه یزدگرد سوم در ملایر قرار دارند.

نشانه های تاریخی به دست آمده از برخی آثار و تپه های باستانی اطراف ملایر قدمت سکونت بشر در این منطقه را دست کم بیش از ۸۰۰۰ سال پیش نشان می دهد .

ملایر زادگاه بزرگانی چون کریم خان زند، لطفعلی خان زند ،پرقسور شاملو، آیت الله محسنی ملایری ، فخرالدین اسعد گرگانی(شاعر نامی)و……است.

ملایر به سزمین زند، شهر کریمخان زند،شهر تاکستانهای زرخیز ، نگین انگشتری غرب کشور ، شهر واقفین خیر اندیش ، شهر مردمان با فرهنگ نیز معروف است.

ملایر در جنگ تحمیلی بالغ به ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن به انقلاب و جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
ملایر زادگاه اولین شهید انقلاب در بوسنی و هرزگویین(حاج رسول) است.

ملایر دارای بیش از ۵۰ درصد ذخائر معدنی اثبات شده استان از جمله معادن غنی سیلیس با خلوص ۹۸ درصد است.

از حیث دانشگاهها و مراکز آموزشی ملایر دارای ۱۳ دانشگاه مستقل می باشد و بالغ بر ۱۹،۰۰۰دانشجو و ۶۰۰ نفر عضو هیئت علمی در آن به تحصیل،آموزش و پژوهش مشغولند. ملایر تنها شهرستان در غرب کشور است که دانشگاه ملی مستقل از مرکز استان دارد. دانشگاه ملی ملایر یکی از مجهزترین دانشگاههای ایران است که در حال حاظر پذیرای بالغ بر ۴،۲۰۰دانشجو در مقاطع مختلف است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فروش بک لینک طراحی سایت