تبلیغات
ملایر پاتوق

ملایر پاتوق
ملایر ، دیار وکیل الرعایا کریم خان زند و سرزمین تاکستانهای زر خیز 
قالب وبلاگ

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه :

حسن خیریانپور - معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان ملایر که به مناسبت یکصدمین سفرهای استانی رئیس جمهور وهیات دولت در قبل از خطبه های نماز جمعه ملایر سخنرانی میکرد تعداد 286 مصوبه و توافق را دستاورد چهار سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت برای ملایر برشمردو گفت همچنین طی این چهار سفر 673 مصوبه در قالب 1877 پروژه برای استان همدان به همراه داشته است.


حسن خیریانپور در سخنان خود با اشاره به اصل شصتم قانون اساسی گفت: اداره امر کشور متکی است به رای و اراده مردم بنابر این امروز مجموعه مسئولین از مردمند و برای مردم ودر خدمت به مردم لذا اجرای سفرهای استانی در عمل به این اصل بوده ودیدارهای چهره به چهره رئیس جمهور و دولتمردان با شهروندان شکل جدیدی از مردمسالاری دینی در ایران را به جهانیان عرضه کرد...بقیه در ادامه مطلب

فرماندار ملایر با تشریح نظرات مقام معظم رهبری در خصوص سفرهای استانی گفت: مقام معظم رهبری در بیش از 20 سخنرانی از سفرهای استانی رئیس جمهور و دولت به نیکی یاد کرده و با عناوین دولت  کار- دولت حرکت و اقدام  و دولت پرکار از این اقدام بعنوان الگوی مدیریت اسلامی تصریح وو انرژی و نشاط کار این دولت را یک امر برجسته ذکر نمودندو فرمودند: ارتباط بی واسطه با مردم و شکستن فاصله ها و مشاهده مشکلات موجب انگیزه برای برطرف کردن مشکل میشود.

حسن خیریانپور افزایش اعتماد بین مردم و دولتمردان - تحقق وتعمیم عدالت در نقاط مختلف کشور - ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین مردم و دولت -شناسایی ظرفیتها مناطق مختلف و افزایش توان ملی - باز کردن گرهها کور برخی طرحها و پروژه های استانی - افزایش سرعت تصمیم گیری با حضور بالاترین مسئولان اجرایی کشور - و شتاب گرفتن کارهای عمرانی و زیربنایی بویژه در مناطق محروم ونظارت بر کار آنها را از جمله مهمترین دستاوردهای سفرهای استانی رئیس جمهور ودولت برشمرد و گفت در جریان این سفرها از نزدیک مشکلات و مسائل مردم مناطق مختلف کشور لمس شد وبر اساس آن تصمیم گیری گر دید.

حسن خیریانپور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر در تشریح دستاوردهای سفر استانی رئیس جمهور برای ملایر اظهار داشت با تلاشها و پیگیریهای مجدانه مجوعه مسئولین شهرستان مصوبات سفرهای اول و دوم بیش از 99 درصد و مصوبات سفر سوم حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

فرماندار ویژه ملایرافزود : راه آهن ملایر به مسافت 90 کیلومتر و 178 میلیارد تومان افتتاح شد و هم اکنون مردم ملایر از قطار ملایر - مشهد استفاده می کنند . سد کلان ملایر به ظرفیت 45 میلیون متر مکعب ذخیره آب و 60 میلیارد تومان افتتاح و اجرای 35 کیلومتر خط انتقال و احداث تصفیه خانه برای تامین 12 میلیون متر مکعب آب شرب شهر ملایر در حال اجراست. احداث انبارهای جدید نفت در زمینی به وسعت 22 هکتار و 67 میلیون لیتر ذخائر فرآوده های نفتی با 15 میلیارد تومان اعتبار _ احداث زندان 750 نفره جدید با 10140 متر مربع و 8 میلیارد تو مان - چها بانده کردن 75 کیلومتر جاده ملایر به همدان ب 14 میلیارد و 500 میلیون تومان - اجرای چهار خطه ملایر به توره و ملایر به سامن  و ملایر به تویسرکان -تصویب کمربندی شهر ملایر به مسافت 21 کیلومتر و تصویب چهار خطه سامن به سه راهی نهاوند بروجرد به مسافت 15 کیلومتر - آسفالت راههای روستاهای بالای 50 خانوار- بهسازی روستاهها- گاز رسانی به بالای 95 درصد جمعیت روستایی - آبرسانی به 54 روستا - افزایش اجرای سیستم آبیاری بارانی و تحت فشار و اجرای کانالهای کشاورزی - احداث سالنهای ورزشی الغدیر تاجوک مصطفی جوکار مجوعه ورزشی کارگران و مجموعه ورزشی بانوان و سالن باستانی و استادیوم ورزشی 5000 نفری در شهر ملایر و سالنهای ورزشی در ازندریان  - زنگنه و مناطق روستایی و ساخت استخر فرهنگیان و 20 سالن ورزشی مدارس 5 زمین چمن مدارس - افتتاح بیمارستان 96 تختخوابی ملایر پایگاههای امداد جاده ای جوکارویونس -ساماندهی گلزارهای شهدای شهری و روستایی - احداث دانشگاه پیام نور ملایر و سامن - احداث پست برق 230 کیلو ولت مهراباد ملایر با 34 میلیارد تومان - احداث سیلوی 20000 تنی سامن - احداث مرکز جوش تخصصی ملایر - احداث موزه تاریخ طبیعی ملایر - احداث شهرک شیشه جوکار - اجرای شبکه فاضلاب شهر ملای با 36 میلیارد تومان با 20 کیلومتر شبکه اصلی و205 کیلومتر شبکه فرعی - اختصاص 170 میلیارد تومان تسهیلات از محل بنگاههای زود بازده-  اجرای طرح مسکن مهر - ایجاد اداره گمرک ملایر تصویب منطقه ویژه اقتصادی سامن و ایجاد پژوهشکده انگو ر در دانشگاه ملایر - بازسازی مدارس فرسوده و احداث 35 نماز خانه در مدارس شهرستان و احداث مدرسه شبانه روزی روستای الفاوت و کوثر - احداث 36 هزار متر مربع فضای آموزشی در دانشگاه ملایر و رساندن تعداد رشته های این دانشگاه از 7 رشته به 50 رشته و تعداد دانشجو از560  دانشجو به 6000 دانشجو  - تهیه جهیزیه و احداث منازل مسکونی و گازکشی منازل افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را میتوان ازجمله مهمترین مصوبات مرتبط با شهرستان ملایر برشمرد.


[ جمعه 5 خرداد 1391 ] [ 04:46 ب.ظ ] [ شورای نویسندگان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مَلایـِر شهری بزرگ و تاریخی در بخش مرکزی شهرستان ویژه ملایر در غرب ایران است. این شهر سی و پنجمین شهر بزرگ ایران از نظر جمعیت به‌شمار می‌آید. ملایر از ۶ مرکز استان با نام های : ایلام، شهرکرد، یاسوج، سمنان، بوشهر و بیرجند بزرگتر است.
ملایر یکی از بزرگترین شهرستانهای ایران و سی و پنجمین شهرستان پرجمعیت ایران است. این شهرستان بادارا بودن 8 شهر( ملایر ، سامن ، ازندریان ، جوکار ، زنگته ، حسین آباد ناظم ، اسلام آباد و علی آباد دمق)،۴ بخش ( مرکزی ، سامن ، جوکار ، زند ) و ۱۵ دهستان و۲۲۰ روستای دارای سکنه حدود۳۵۰،۰۰۰ نفر رادرخودجای داده است که بیش از ۱۸۵۰۰۰ هزار نفر آن در شهر ملایر سکونت دارند. تراکم نسبی جمعیت دراین شهرستان ۵/۹۲ نفردرکیلومترمربع است .
وسعت شهرستان ملایر ۳۲۱۰ کیلومتر مربع است که نسبت به شهرستانهای مجاور خود بسیار بیشتر است و از لحاظ وسعت وسیعترین شهرستان در غرب کشور است.

فرمانداری ملایر در سال ۱۳۸۷ و با تصویب هئیت وزیران به معاونت استانداری همدان و فرمانداری ویژه ارتقا یافت و اولین شهرستان در ایران بود که فرمانداری آن به معاونت استانداری ارتقا پیدا نمود.در همین سال ۷ اداره از ادارات ملایر به اداره کل و معاونت سازمان ارتقا پیدا کردند.
از لحاظ آثار باستانی، ملایر در غرب کشور بیشترین آثار باستانی را در خود جای داده است ولی متاسفانه همواره مورد کم لطفی قرار گرفته است.در مجموع ملایر ۳۲۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و ده ها اثر تاریخی با ثبت جهانی دارد. به عنوان مثال : ارگ نوشیجان قدیمی ترین نیایشگاه خشتی دنیا ، قلعه انوج (با قدمت ۸۰۰۰ سال) قدیمی ترین اثر تاریخی ایران، قلعه بهرام چوبین (با قدمت ۶۰۰۰ سال) ،شهر زیر زمینی سامن (با ثبت جهانی) ، و همچنین قلعه یزدگرد سوم در ملایر قرار دارند.

نشانه های تاریخی به دست آمده از برخی آثار و تپه های باستانی اطراف ملایر قدمت سکونت بشر در این منطقه را دست کم بیش از ۸۰۰۰ سال پیش نشان می دهد .

ملایر زادگاه بزرگانی چون کریم خان زند، لطفعلی خان زند ،پرقسور شاملو، آیت الله محسنی ملایری ، فخرالدین اسعد گرگانی(شاعر نامی)و……است.

ملایر به سزمین زند، شهر کریمخان زند،شهر تاکستانهای زرخیز ، نگین انگشتری غرب کشور ، شهر واقفین خیر اندیش ، شهر مردمان با فرهنگ نیز معروف است.

ملایر در جنگ تحمیلی بالغ به ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن به انقلاب و جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
ملایر زادگاه اولین شهید انقلاب در بوسنی و هرزگویین(حاج رسول) است.

ملایر دارای بیش از ۵۰ درصد ذخائر معدنی اثبات شده استان از جمله معادن غنی سیلیس با خلوص ۹۸ درصد است.

از حیث دانشگاهها و مراکز آموزشی ملایر دارای ۱۳ دانشگاه مستقل می باشد و بالغ بر ۱۹،۰۰۰دانشجو و ۶۰۰ نفر عضو هیئت علمی در آن به تحصیل،آموزش و پژوهش مشغولند. ملایر تنها شهرستان در غرب کشور است که دانشگاه ملی مستقل از مرکز استان دارد. دانشگاه ملی ملایر یکی از مجهزترین دانشگاههای ایران است که در حال حاظر پذیرای بالغ بر ۴،۲۰۰دانشجو در مقاطع مختلف است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فروش بک لینک طراحی سایت