تبلیغات
ملایر پاتوق

ملایر پاتوق
ملایر ، دیار وکیل الرعایا کریم خان زند و سرزمین تاکستانهای زر خیز 
قالب وبلاگ

مطلب زیر را در پاسخ به مطلب شبهه برانگیز زاگرسستان با لینک زیر منتشر نمودیم:

http://zagrosestan.mahtabblog.com/post43.php

سلام

مطلب خوبیست پس تا دیر نشده استغفار کنید و دست از دروغگویی برداشته و به حریم امن الهی برگردید.
چطور وقتی خود شما در زاگرسستان نقشه خیالی رو کرده بودید که مساحتی بالغ بر 4 استان کشور شامل مرکزی،همدان،کرمانشاه و لرستان را در بر میگرفت و آن را زاگرسستان بزرگ می نامیدی توهم نبود؟و کودکی نکردی؟شما چکاره این مملکتید که واسه مسئولین تعیین تکلیف میکنید . ما اگرم نقشه ای منتشر کردیم زیرش عنوان کردیم غیر رسمی است نه مثل شما که اخبار ایرنای لرستان رو میگرفتید و با فتوشاپ تمام گزینه های لرستان رو به زاگرس تغییر می دادید و عقده ای بازی در میاوردید.

در مورد جمعیت ، باید بگویم از نظر شهرستانی بروجرد و ملایر با اختلاف اندکی هم جمعیت هستند که متاسفانه بدلیل نبود شغل،امکانات،فرهنگ و... در روستاهای بروجرد جمعیت قالب شهرستان بروجرد برای رفاه بیشتر به مرکز شهرستان مهاجرت کرده اند که این نشانه کمبود فاحش و عقب افتادگی بسیار در بروجرد است و این در حالیست که در ملایر اینگونه نیست.جمعیت شهری ملایر تاکید میکنم شهری نه شهرستانی از بروجرد کمتر است و شهر بروجرد 220 و شهر ملایر 160 هزار جمعیت داردو در مقابل جمعیت روستایی ملایر دو برابر جمعیت شهری بروجرد است. و در مجموع جمعیت دو شهرستان با اندکی اختلاف باهم برابری می کند

دوست من شما گفتید:

"نهاوند، ملایر و بروجرد از میان بردارد چراکه ایشان در واقع تکه های جدا شده یک منطقه هستند که به دلایلی غیرمنطقی از هم دورافتاده اند."

باید عرض کنم که ملایر و بروجرد هیچ گاه و در هیچ دوره ای جزو یک منطقه و ایالات نبوده اند و فقط در زمان کریم خان زند است که ملایر در زمان افشار از اهمیت بسازایی برخوردار بوده است و در کتاب خواجه تاجدار آمده است پس از فوت نادر شاه، کریم خان زند ابتدا توانست بر ملایر مسلط شده و سپس نهاوند و تویسرکان و بخش عمده ای از لرستان کنونی را ضمیمه ملایر نمود، و بعد از غلبه بر مهر علی خان تکلو حاکم همدان توانست همدان را به تصرف خود در بیاورد و بعد از آن اصفهان و گلپایگان را تسخیر نمود [1] و بطور موقتی ملایر را پایتخت و مقر فرماندهی خود نمود و از طریق ملایر و مردمان شجاعش توانست بر کل ایران مسلط شود و سپس پایتخت را به فارس برد[2]

 

شاید شما منظورتون از جدا شدن ملایر و بروجرد از هم در این زمان بوده که جزئی از خاک ملایر بوده اید. در اولین قانون تقسیمات کشور در 1313ه.ش ملایر،همدان،خرم آباد شهرستان میشوند و بروجرد بخاطر اهمیت اندکش و افت شدیدش در آن دوران بعنوان یک روستا و مرکز بخش بروجرد از توابع شهرستان خرم آباد در استان ششم معرفی میگردد که همین قضیه برتری ملایر و اهمیت آنرا در دوران معاصر نسبت به سایر شهرها و روستاهایی مثل بروجرد در کشور نشان میدهد .

این خود شما هستید که با چسباندن شهرتان به ملایر و نهاوند قصد دارید یک تاریخ مشترک تخیلی برای خودتان و ارضای روحتان بسازید تا از طریق اون تاریخ و انتشار اون بتونید به اهداف شومتان دست پیدا کنید.
دوست من دست از فتنه گری بردار که شماهم نظیر فتنه گران دوران ما با شکست مواجه میشوی.

دوست بروجردی من ،ما ملایریها حاضریم دست از مشکلاتمون با شما برداریم و همانگونه که دهها بار برایتان پیام ارسال نمودم مشروط بر آنکه استان شدن دو شهر ملایر و بروجرد که قابلیت لازمه را دارند در دو مجرای کاملا مستقل عملی شود و حتی در صورت قبول شرایط ما در مواردی از شما حمایت هم خواهیم کرد و استان شدنتان بدون حضور ملایر را به جد مورد حمایت قرار خواهیم داد.شرط دیگر هم حذف نام زیبای ملایر از تمام وبلاگها و وبسایتهای بروجردی است چون این از نظر ما نوعی توهین است . منتظر پاسخ شما هستم .

منابع:
1.↑ تاریخ اجتماعی سیاسی زندیه
2.↑ کتاب خواجه تاجدار


[ چهارشنبه 16 شهریور 1390 ] [ 04:41 ب.ظ ] [ شورای نویسندگان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مَلایـِر شهری بزرگ و تاریخی در بخش مرکزی شهرستان ویژه ملایر در غرب ایران است. این شهر سی و پنجمین شهر بزرگ ایران از نظر جمعیت به‌شمار می‌آید. ملایر از ۶ مرکز استان با نام های : ایلام، شهرکرد، یاسوج، سمنان، بوشهر و بیرجند بزرگتر است.
ملایر یکی از بزرگترین شهرستانهای ایران و سی و پنجمین شهرستان پرجمعیت ایران است. این شهرستان بادارا بودن 8 شهر( ملایر ، سامن ، ازندریان ، جوکار ، زنگته ، حسین آباد ناظم ، اسلام آباد و علی آباد دمق)،۴ بخش ( مرکزی ، سامن ، جوکار ، زند ) و ۱۵ دهستان و۲۲۰ روستای دارای سکنه حدود۳۵۰،۰۰۰ نفر رادرخودجای داده است که بیش از ۱۸۵۰۰۰ هزار نفر آن در شهر ملایر سکونت دارند. تراکم نسبی جمعیت دراین شهرستان ۵/۹۲ نفردرکیلومترمربع است .
وسعت شهرستان ملایر ۳۲۱۰ کیلومتر مربع است که نسبت به شهرستانهای مجاور خود بسیار بیشتر است و از لحاظ وسعت وسیعترین شهرستان در غرب کشور است.

فرمانداری ملایر در سال ۱۳۸۷ و با تصویب هئیت وزیران به معاونت استانداری همدان و فرمانداری ویژه ارتقا یافت و اولین شهرستان در ایران بود که فرمانداری آن به معاونت استانداری ارتقا پیدا نمود.در همین سال ۷ اداره از ادارات ملایر به اداره کل و معاونت سازمان ارتقا پیدا کردند.
از لحاظ آثار باستانی، ملایر در غرب کشور بیشترین آثار باستانی را در خود جای داده است ولی متاسفانه همواره مورد کم لطفی قرار گرفته است.در مجموع ملایر ۳۲۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و ده ها اثر تاریخی با ثبت جهانی دارد. به عنوان مثال : ارگ نوشیجان قدیمی ترین نیایشگاه خشتی دنیا ، قلعه انوج (با قدمت ۸۰۰۰ سال) قدیمی ترین اثر تاریخی ایران، قلعه بهرام چوبین (با قدمت ۶۰۰۰ سال) ،شهر زیر زمینی سامن (با ثبت جهانی) ، و همچنین قلعه یزدگرد سوم در ملایر قرار دارند.

نشانه های تاریخی به دست آمده از برخی آثار و تپه های باستانی اطراف ملایر قدمت سکونت بشر در این منطقه را دست کم بیش از ۸۰۰۰ سال پیش نشان می دهد .

ملایر زادگاه بزرگانی چون کریم خان زند، لطفعلی خان زند ،پرقسور شاملو، آیت الله محسنی ملایری ، فخرالدین اسعد گرگانی(شاعر نامی)و……است.

ملایر به سزمین زند، شهر کریمخان زند،شهر تاکستانهای زرخیز ، نگین انگشتری غرب کشور ، شهر واقفین خیر اندیش ، شهر مردمان با فرهنگ نیز معروف است.

ملایر در جنگ تحمیلی بالغ به ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن به انقلاب و جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
ملایر زادگاه اولین شهید انقلاب در بوسنی و هرزگویین(حاج رسول) است.

ملایر دارای بیش از ۵۰ درصد ذخائر معدنی اثبات شده استان از جمله معادن غنی سیلیس با خلوص ۹۸ درصد است.

از حیث دانشگاهها و مراکز آموزشی ملایر دارای ۱۳ دانشگاه مستقل می باشد و بالغ بر ۱۹،۰۰۰دانشجو و ۶۰۰ نفر عضو هیئت علمی در آن به تحصیل،آموزش و پژوهش مشغولند. ملایر تنها شهرستان در غرب کشور است که دانشگاه ملی مستقل از مرکز استان دارد. دانشگاه ملی ملایر یکی از مجهزترین دانشگاههای ایران است که در حال حاظر پذیرای بالغ بر ۴،۲۰۰دانشجو در مقاطع مختلف است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فروش بک لینک طراحی سایت