تبلیغات
ملایر پاتوق

ملایر پاتوق
ملایر ، دیار وکیل الرعایا کریم خان زند و سرزمین تاکستانهای زر خیز 
قالب وبلاگ

http://malayeronline.com/images/stories/m.malayer/a0597221.jpg

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: در حال حاضر، سه هزارو 829 واحد مسكن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر، مسكن روستایی، بافت فرسوده، مهر ملایر و خودمالكین در این شهرستان آماده بهره برداری است.

'حسن خیریانپور' روز چهارشنبه در جلسه شورای مسكن شهرستان ملایر سهمیه تعهد شده امسال این شهرستان را در بخش مسكن چهار هزارو 450 واحد عنوان كرد و افزود: تاكنون 86 درصد از سهمیه تعهد شده مسكن ملایر محقق شده است.

وی ادامه داد: از سهمیه سه هزارو 150 واحدی مسكن روستایی، تمام این سهمیه به مرحله عقد قرارداد رسید كه با توجه به عملكرد مثبت، 100 سهمیه جدید هم به این تعداد اضافه شد كه 83 مورد آن تا كنون به مرحله عقد قرارداد رسیده است.

خیریانپور تصریح كرد: تا كنون جذب مرحله نخست سه هزارو 80 پرونده در بخش مسكن روستایی به اتمام رسیده و جذب مرحله چهارم نیز برای یك هزارو 358 پرونده انجام شده است.

وی با مطلوب خواندن روند اجرایی مسكن مهر در ملایر بیان داشت: در مسكن مهر ملایر چهار هزارو 370 واحد با 890 میلیارد ریال تسهیلات عقد قرارداد شده كه از این تعداد یك هزارو 768 واحد به مرحله نازك كاری رسیده است.

به گزارش ایرنا، فرماندار ویژه ملایر به سهمیه 300 واحدی شهرهای زیر 25 هزار نفر اشاره كرد و گفت: از این تعداد 630 واحد به مرحله عقد قرارداد رسیده و 590 واحد جذب مرحله نخست و 400 واحد نیز جذب مرحله چهارم آن انجام كه دو برابر سهمیه مسكن شهرهای زیر 25 هزار نفر عقد قرارداد شده است.

خیریانپور در ادامه تاكید كرد: هر چه سریعتر واحدهایی كه برای آذرماه و دهه فجر قابل افتتاح هستند، روی نقشه مشخص و به دستگاه های خدمات رسان ارایه شود.


[ شنبه 21 آبان 1390 ] [ 10:12 ب.ظ ] [ شورای نویسندگان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مَلایـِر شهری بزرگ و تاریخی در بخش مرکزی شهرستان ویژه ملایر در غرب ایران است. این شهر سی و پنجمین شهر بزرگ ایران از نظر جمعیت به‌شمار می‌آید. ملایر از ۶ مرکز استان با نام های : ایلام، شهرکرد، یاسوج، سمنان، بوشهر و بیرجند بزرگتر است.
ملایر یکی از بزرگترین شهرستانهای ایران و سی و پنجمین شهرستان پرجمعیت ایران است. این شهرستان بادارا بودن 8 شهر( ملایر ، سامن ، ازندریان ، جوکار ، زنگته ، حسین آباد ناظم ، اسلام آباد و علی آباد دمق)،۴ بخش ( مرکزی ، سامن ، جوکار ، زند ) و ۱۵ دهستان و۲۲۰ روستای دارای سکنه حدود۳۵۰،۰۰۰ نفر رادرخودجای داده است که بیش از ۱۸۵۰۰۰ هزار نفر آن در شهر ملایر سکونت دارند. تراکم نسبی جمعیت دراین شهرستان ۵/۹۲ نفردرکیلومترمربع است .
وسعت شهرستان ملایر ۳۲۱۰ کیلومتر مربع است که نسبت به شهرستانهای مجاور خود بسیار بیشتر است و از لحاظ وسعت وسیعترین شهرستان در غرب کشور است.

فرمانداری ملایر در سال ۱۳۸۷ و با تصویب هئیت وزیران به معاونت استانداری همدان و فرمانداری ویژه ارتقا یافت و اولین شهرستان در ایران بود که فرمانداری آن به معاونت استانداری ارتقا پیدا نمود.در همین سال ۷ اداره از ادارات ملایر به اداره کل و معاونت سازمان ارتقا پیدا کردند.
از لحاظ آثار باستانی، ملایر در غرب کشور بیشترین آثار باستانی را در خود جای داده است ولی متاسفانه همواره مورد کم لطفی قرار گرفته است.در مجموع ملایر ۳۲۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و ده ها اثر تاریخی با ثبت جهانی دارد. به عنوان مثال : ارگ نوشیجان قدیمی ترین نیایشگاه خشتی دنیا ، قلعه انوج (با قدمت ۸۰۰۰ سال) قدیمی ترین اثر تاریخی ایران، قلعه بهرام چوبین (با قدمت ۶۰۰۰ سال) ،شهر زیر زمینی سامن (با ثبت جهانی) ، و همچنین قلعه یزدگرد سوم در ملایر قرار دارند.

نشانه های تاریخی به دست آمده از برخی آثار و تپه های باستانی اطراف ملایر قدمت سکونت بشر در این منطقه را دست کم بیش از ۸۰۰۰ سال پیش نشان می دهد .

ملایر زادگاه بزرگانی چون کریم خان زند، لطفعلی خان زند ،پرقسور شاملو، آیت الله محسنی ملایری ، فخرالدین اسعد گرگانی(شاعر نامی)و……است.

ملایر به سزمین زند، شهر کریمخان زند،شهر تاکستانهای زرخیز ، نگین انگشتری غرب کشور ، شهر واقفین خیر اندیش ، شهر مردمان با فرهنگ نیز معروف است.

ملایر در جنگ تحمیلی بالغ به ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن به انقلاب و جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
ملایر زادگاه اولین شهید انقلاب در بوسنی و هرزگویین(حاج رسول) است.

ملایر دارای بیش از ۵۰ درصد ذخائر معدنی اثبات شده استان از جمله معادن غنی سیلیس با خلوص ۹۸ درصد است.

از حیث دانشگاهها و مراکز آموزشی ملایر دارای ۱۳ دانشگاه مستقل می باشد و بالغ بر ۱۹،۰۰۰دانشجو و ۶۰۰ نفر عضو هیئت علمی در آن به تحصیل،آموزش و پژوهش مشغولند. ملایر تنها شهرستان در غرب کشور است که دانشگاه ملی مستقل از مرکز استان دارد. دانشگاه ملی ملایر یکی از مجهزترین دانشگاههای ایران است که در حال حاظر پذیرای بالغ بر ۴،۲۰۰دانشجو در مقاطع مختلف است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فروش بک لینک طراحی سایت