تبلیغات
ملایر پاتوق

ملایر پاتوق
ملایر ، دیار وکیل الرعایا کریم خان زند و سرزمین تاکستانهای زر خیز 
قالب وبلاگ

روزنامه كیهان نوشت: باتوجه به فرود هواپیماهای غول پیكر حاوی شخصیت های ارشد نظام در شرایط مختلف آب و هوایی ، كاملاً محرز است كه پاره ای ادعاها مبنی بر ضرورت جابه جایی فرودگاه خرم آباد ادعایی بیش نیست و مادامی كه سازمان هواپیمایی كشور به عنوان متولی صاحب نظر، مستندی در این خصوص منتشر نكرده خط بطلانی بر ادعای كسانی است كه به جای تلاش برای استفاده بهینه از سرمایه گذاری هنگفت انجام شده در فرودگاه خرم آباد و انجام پروازهای موردنیاز اهالی، ژست كارشناس و صاحب نظر به خود می گیرند و در سودای مطرح ساختن خویش در نزد افكار عمومی سرنا را از سر گشاد می دمند و به فرودگاه این خطه وصله ناجور می چسبانند.

بی توجهی به فرودگاه خرم آباد؛ توسعه نیافتگی در لرستان

نگاهی گذرا به فرودگاه خرم آباد در مقایسه با سایر فرودگاه های كشور، نشان از بی توجهی و تبعیض مسئولان نسبت به این فرودگاه دارد. چنان كه فرودگاه كرمانشاه به عنوان نمونه زمانی كه هفته ای 4پرواز داشت، در فرودگاه خرم آباد به طور میانگین 12پرواز انجام می گرفت؛ اما در اثر عدم توجه مدیران و مسئولان استان كار به جایی رسیده كه اینك فرودگاه كرمانشاه با حدود هفته ای 120پرواز از فرودگاه دچار ركود خرم آباد سبقت گرفته است.

لذا این ركود پروازی به دلایل زیر نیازمند توجه ویژه مدیران و مسئولان استان اعم از استاندار، نمایندگان مجلس و حتی وزیر راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی كشور است.

1- باتوجه به هزینه هنگفت نگهداری فرودگاه خرم آباد از جمله هزینه های جاری روشنایی باند و غیره و اندك بودن پروازها ، عدم استفاده از ظرفیت فراهم شده در فرودگاه خرم آباد خیانت به بیت المال و مردم است؛ كه ایجاب می كند سریع تر چاره ای به حال آن و خروج فرودگاه از وضعیت اسفبار فعلی اتخاد شود.

2- دستور رهبر معظم انقلاب در سال70 مبنی بر توسعه و تجهیز فرودگاه خرم آباد به منظور افزایش پروازهای آن و متعاقب آن مصوبه های سفرهای دولت، ایجاب می كند مسئولان امور علاوه بر افزایش پروازهای داخلی، برقراری پروازهای زیارتی و استفاده از مجوز پروازهای حجاج، تدابیری اتخاذ كنند كه پروازهای این فرودگاه علاوه بر اینكه شب و روز انجام شود، از چنان اعتماد و اطمینانی در ساعات تعیین شده برخوردار شوند، كه به بهانه های واهی لغو و مسافران این فرودگاه بین زمین و آسمان سرگردان نشوند.

3- باتوجه به فرود هواپیماهای غول پیكر حاوی شخصیت های ارشد نظام در شرایط مختلف آب و هوایی ، كاملاً محرز است كه پاره ای ادعاها مبنی بر ضرورت جابه جایی فرودگاه خرم آباد ادعایی بیش نیست و مادامی كه سازمان هواپیمایی كشور به عنوان متولی صاحب نظر، مستندی در این خصوص منتشر نكرده خط بطلانی بر ادعای كسانی است كه به جای تلاش برای استفاده بهینه از سرمایه گذاری هنگفت انجام شده در فرودگاه خرم آباد و انجام پروازهای موردنیاز اهالی، ژست كارشناس و صاحب نظر به خود می گیرند و در سودای مطرح ساختن خویش در نزد افكار عمومی سرنا را از سر گشاد می دمند و به فرودگاه این خطه وصله ناجور می چسبانند.

خرم آباد- خبرنگاركیهان


[ جمعه 18 آذر 1390 ] [ 12:51 ب.ظ ] [ شورای نویسندگان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مَلایـِر شهری بزرگ و تاریخی در بخش مرکزی شهرستان ویژه ملایر در غرب ایران است. این شهر سی و پنجمین شهر بزرگ ایران از نظر جمعیت به‌شمار می‌آید. ملایر از ۶ مرکز استان با نام های : ایلام، شهرکرد، یاسوج، سمنان، بوشهر و بیرجند بزرگتر است.
ملایر یکی از بزرگترین شهرستانهای ایران و سی و پنجمین شهرستان پرجمعیت ایران است. این شهرستان بادارا بودن 8 شهر( ملایر ، سامن ، ازندریان ، جوکار ، زنگته ، حسین آباد ناظم ، اسلام آباد و علی آباد دمق)،۴ بخش ( مرکزی ، سامن ، جوکار ، زند ) و ۱۵ دهستان و۲۲۰ روستای دارای سکنه حدود۳۵۰،۰۰۰ نفر رادرخودجای داده است که بیش از ۱۸۵۰۰۰ هزار نفر آن در شهر ملایر سکونت دارند. تراکم نسبی جمعیت دراین شهرستان ۵/۹۲ نفردرکیلومترمربع است .
وسعت شهرستان ملایر ۳۲۱۰ کیلومتر مربع است که نسبت به شهرستانهای مجاور خود بسیار بیشتر است و از لحاظ وسعت وسیعترین شهرستان در غرب کشور است.

فرمانداری ملایر در سال ۱۳۸۷ و با تصویب هئیت وزیران به معاونت استانداری همدان و فرمانداری ویژه ارتقا یافت و اولین شهرستان در ایران بود که فرمانداری آن به معاونت استانداری ارتقا پیدا نمود.در همین سال ۷ اداره از ادارات ملایر به اداره کل و معاونت سازمان ارتقا پیدا کردند.
از لحاظ آثار باستانی، ملایر در غرب کشور بیشترین آثار باستانی را در خود جای داده است ولی متاسفانه همواره مورد کم لطفی قرار گرفته است.در مجموع ملایر ۳۲۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و ده ها اثر تاریخی با ثبت جهانی دارد. به عنوان مثال : ارگ نوشیجان قدیمی ترین نیایشگاه خشتی دنیا ، قلعه انوج (با قدمت ۸۰۰۰ سال) قدیمی ترین اثر تاریخی ایران، قلعه بهرام چوبین (با قدمت ۶۰۰۰ سال) ،شهر زیر زمینی سامن (با ثبت جهانی) ، و همچنین قلعه یزدگرد سوم در ملایر قرار دارند.

نشانه های تاریخی به دست آمده از برخی آثار و تپه های باستانی اطراف ملایر قدمت سکونت بشر در این منطقه را دست کم بیش از ۸۰۰۰ سال پیش نشان می دهد .

ملایر زادگاه بزرگانی چون کریم خان زند، لطفعلی خان زند ،پرقسور شاملو، آیت الله محسنی ملایری ، فخرالدین اسعد گرگانی(شاعر نامی)و……است.

ملایر به سزمین زند، شهر کریمخان زند،شهر تاکستانهای زرخیز ، نگین انگشتری غرب کشور ، شهر واقفین خیر اندیش ، شهر مردمان با فرهنگ نیز معروف است.

ملایر در جنگ تحمیلی بالغ به ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن به انقلاب و جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
ملایر زادگاه اولین شهید انقلاب در بوسنی و هرزگویین(حاج رسول) است.

ملایر دارای بیش از ۵۰ درصد ذخائر معدنی اثبات شده استان از جمله معادن غنی سیلیس با خلوص ۹۸ درصد است.

از حیث دانشگاهها و مراکز آموزشی ملایر دارای ۱۳ دانشگاه مستقل می باشد و بالغ بر ۱۹،۰۰۰دانشجو و ۶۰۰ نفر عضو هیئت علمی در آن به تحصیل،آموزش و پژوهش مشغولند. ملایر تنها شهرستان در غرب کشور است که دانشگاه ملی مستقل از مرکز استان دارد. دانشگاه ملی ملایر یکی از مجهزترین دانشگاههای ایران است که در حال حاظر پذیرای بالغ بر ۴،۲۰۰دانشجو در مقاطع مختلف است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فروش بک لینک طراحی سایت